Tālr: +86 755 2357 1734

Mob: +86 189 2287 9832

E-pasts:

Tehniskais centrs

Mājas - Projektu vadība - Tehniskais centrs - Plastmasas iesmidzināšanas liešanas terminu vārdnīca

Plastmasas iesmidzināšanas liešanas terminu vārdnīca

03. 09, 2022

Daži termini, kas saistīti ar plastmasas detaļu dizainu, veidņu izgatavošanu un plastmasas iesmidzināšanu.

Antistatisks līdzeklis: piedeva, ko izmanto, lai novērstu vai samazinātu statisko elektrību no plastmasas daļas virsmas.

Pamatplāksne: plāksne, ko izmanto kā balstu plastmasas iesmidzināšanas veidnes dobuma blokam, vadošajām tapām, buksēm utt.

Boss: plastmasas daļas izciļņi, kas paredzēti, lai palielinātu izturību, atvieglotu izlīdzināšanu, nodrošinātu stiprinājumu utt.

Dobums: vieta iesmidzināšanas veidnē, kurā tiek ievadīts materiāls.

Spīlēšanas plāksne: plāksne, kas piestiprināta plastmasas veidnei un tiek izmantota, lai veidni piestiprinātu pie plāksnes.

Komplekts iesmidzināšana: īpašs daudzpusējs iesmidzināšanas process, kurā veidnes dobumu vispirms daļēji piepilda ar vienu plastmasu un pēc tam ievada otru šāvienu, lai iekapsulētu pirmo šāvienu.


Plastmasas iesmidzināšanas liešanas terminu vārdnīca


Dzesēšanas kanāls: kanāli, kas atrodas iesmidzināšanas veidnes korpusā, caur kuriem tiek cirkulēta dzesēšanas vide, lai kontrolētu veidnes virsmas temperatūru.

Cikls: visa darbību secība procesā, lai pabeigtu vienu līstes komplektu. Cikls tiek uzņemts darbības punktā un beidzas, kad šis punkts atkal tiek sasniegts.

Atvēršana dienas gaismā: maksimālais attālums starp skavas bloka stacionārajām un kustīgajām plāksnēm pilnībā atvērtā stāvoklī.

Tiešie vārti: sprausla, kas ieplūst tieši iesmidzināšanas veidnes dobumā.

Iegrime: veidnes dobuma sānu malas konusa pakāpe vai klīrensa leņķis, kas paredzēts, lai atvieglotu daļu noņemšanu no plastmasas iesmidzināšanas veidnes.

Ežektora tapas: tapas, kas tiek iebīdītas veidnes dobumā no aizmugures, veidnei atveroties, lai izspiestu gatavo daļu no veidnes. Izsituma tapas ir vēl viens glosārijs.

Ežektora atgriešanas tapas: izvirzījumi, kas spiež ežektora bloku atpakaļ, kad iesmidzināšanas veidne aizveras. Virsmas tapas un atgriešanas tapas ir citi terminu vārdnīca.

Ģimenes veidne: vairāku dobumu veidne, kurā katrs dobums veido vienu no samontētas gatavās daļas sastāvdaļām.

Ventilatora vārti: vārti, ko izmanto, lai palīdzētu samazināt spriedzes koncentrāciju vārtu zonā, izplatot atveri plašākā laukumā. Izmantojot šāda veida vārtus, parasti var sagaidīt mazāku detaļu deformāciju.

Zibspuldze: papildu plastmasa, kas piestiprināta veidnei, parasti gar veidnes atdalīšanas līniju.

Plūsmas līnija: uz gatavajiem priekšmetiem redzamas atzīmes, kas norāda kausējuma plūsmas virzienu plastmasas iesmidzināšanas veidnē.

Plūsmas pēdas: viļņotas virsmas uz izlietās daļas, ko izraisa nepareiza kausējuma plūsma iesmidzināšanas veidnē.

Vārti: atvere, pa kuru kausējums nonāk veidnes dobumā.

Karstā sliedes veidne: veidne, kurā sliedes ir izolētas no atdzesētajām dobumiem un tiek turētas karstas. Karstās veidnes veido detaļas, kurām nav lūžņu.

Injekcijas spiediens: spiediens uz iesmidzināšanas skrūves vai cilindra virsmu, ievadot materiālu veidnē.

Strūkla: turbulenta kausējuma plūsma, ko izraisa mazizmēra aizbīdnis vai ja plānā daļa strauji kļūst biezāka.

Jig: rīks montāžas daļu turēšanai ražošanas procesa laikā.

Izsitīšanas tapas: stienis vai ierīce gatavās daļas izsišanai no plastmasas veidnes.

Pelējuma temperatūras kontroles vienība: palīgierīces, ko izmanto pelējuma temperatūras kontrolei. Dažas vienības var gan sildīt, gan atdzesēt iesmidzināšanas veidni. Vēl viens glosārijs, ko sauc par dzesētājiem, tikai atdzesē veidni.

Moving Plate: iesmidzināšanas formēšanas mašīnas plāksne, ko pārvieto ar hidraulisko cilindru vai mehānisko sviru.

Vairāku dobumu veidne: iesmidzināšanas veidne ar diviem vai vairākiem nospiedumiem gatavu izstrādājumu veidošanai vienā mašīnas ciklā.

Vairāku materiālu formēšana: divu vai trīs materiālu iesmidzināšana pēc kārtas vienā veidnē viena liešanas cikla laikā. Iesmidzināšanas formēšanas iekārta ir aprīkota ar diviem vai trim plastifikatoriem.

Sprausla: metāla deguns ar dobu serdi, kas ieskrūvēts plastifikatora injekcijas galā. Sprausla atbilst padziļinājumam veidnē. Šī sprausla ļauj trakausējuma novadīšana no plastifikatora uz vadu sistēmu un dobumiem.

Iesaiņojums: veidnes dobuma vai dobumu piepildīšana pēc iespējas pilnīgāka, neradot pārmērīgu spiedienu uz iesmidzināšanas veidnēm vai izraisot uzplaiksnījumu parādīšanos uz gatavajām daļām.

Atdalīšanas līnija: pabeigtajā daļā šī līnija parāda, kur abas veidnes puses satikās, kad tās tika aizvērtas.

Precīzi vārti: ierobežoti vārti, kuru diametrs ir 0,030 collas vai mazāks. Šie vārti ir plaši izplatīti karsto skrējienu veidnēs.

Stiepšanas plāksne: plāksne, kurai iesmidzināšanas laikā tiek uzstādīti noņemamie elementi, piemēram, veidņu dobumi, ežektora tapas, vadošās tapas un bukses.

Skrējējs: kanāls, kas savieno sprauslu ar vārtiem kausējuma pārvietošanai uz dobumiem.

Īss kadrs: nespēja pilnībā aizpildīt plastmasas iesmidzināšanas veidni vai veidnes dobumus.

Strāvas ietilpība: parasti pamatojoties uz polistirolu, tas ir maksimālais plastmasas svars, ko var pārvietot vai iesmidzināt ar vienu injekcijas gājienu. Parasti izteikts kā polistirola unces.

Saraušanās: izmēru atšķirības starp formēto daļu un faktiskajiem veidnes izmēriem.

Sānu stieņi: vaļīgi gabali, ko izmanto, lai nēsātu vienu vai vairākas formēšanas tapas un ko darbina no plastmasas veidnes ārpuses.

Sānu vilkšanas tapas: izvirzījumi, ko izmanto, lai izurbtu caurumu citā virzienā, nevis veidnes aizvēršanās virzienā, un kas ir jāatvelk, pirms daļa tiek izmesta no iesmidzināšanas veidnes.

Viena dobuma veidne: veidne ar tikai vienu dobumu un vienā ciklā ražo tikai vienu gatavu daļu.

Izlietnes atzīme: sekla ieplaka vai bedrīte uz gatavās daļas virsmas, ko radījusi dobuma saraušanās vai mazs piepildījums.

Sprue bukse: rūdīta tērauda ieliktnis iesmidzināšanas veidnē, kas pieņem plastifikatora sprauslu un nodrošina atveri kausējuma pārvietošanai.

Sprue Gate: eja, pa kuru kausējums plūst no sprauslas uz veidnes dobumu.

Sprue Lock: sveķu daļa, kas ir aizturēta aukstuma slāņa akā. Šo slēdzeni izmanto, lai izvilktu sprauslu no bukses, atverot veidni. Pašu sprauslas slēdzeni no plastmasas iesmidzināšanas veidnes izstumj ar ežektora tapu.

Sprue: padeves atvere, kas tiek nodrošināta iesmidzināšanas veidnē starp sprauslu un dobumu vai vadu sistēmu.

Sakrautas veidnes: divas vai vairākas līdzīga veida veidnes, kas ir novietotas viena aiz otras, lai cikla laikā varētu izgatavot papildu detaļas.

Noņemšanas plāksne: plāksne, kas atdala formētu gabalu no serdes tapām vai spraudņiem. Noņēmēja plāksne tiek iedarbināta, atverot plastmasas iesmidzināšanas veidni.

Cilnes vārti: maza noņemama izciļņa, kas ir aptuveni tāda paša biezuma kā veidnei, bet parasti ir perpendikulāra daļai, lai to varētu viegli noņemt.

Attālums starp stiprinājumiem: atstarpe starp horizontālajiem stiprinājuma stieņiem iesmidzināšanas formēšanas mašīnā. Būtībā šis mērījums ierobežo to veidņu izmēru, kuras var novietot starp stiprinājuma stieņiem un iesmidzināšanas formēšanas mašīnā.

Pazemināts griezums: izvirzījums vai ievilkums, kas kavē izņemšanu no divdaļīgas cietas veidnes.

Vārsta bloķēšana: vārtu veids, kurā tapa tiek turēta vārtos vai kanālā ar atsperes spriegojumu. Kad injekcijas gājiens virzās uz priekšu, šie vārti saspiež plastmasu skrējienā. Kad šī spiediena palielināšanās ir pietiekama, lai pārvarētu atsperes spriegojumu, tapa tiek atstumta (pavilkta) un ātra kausējuma dekompresija piepilda dobumu ar ārkārtīgi lielu ātrumu.

Vendes atvere: sekla kanāla vai atveres izgriezums dobumā, lai ļautu izplūst gaisam vai gāzēm, kad kausējums piepilda dobumu.

Izvirzīšanās: šis termins apzīmē izmēru izkropļojumus veidotā objektā.

Metinājuma līnija: uz gatavās daļas redzamas atzīmes, ko rada divu kausējuma plūsmas frontu sadursme iesmidzināšanas formēšanas laikā.