Tālr: +86 755 2357 1734

Mob: +86 189 2287 9832

E-pasts:

Tehniskais centrs

Mājas - Projektu vadība - Tehniskais centrs - Iesmidzināšanas veidņu veidi

Iesmidzināšanas veidņu veidi

03. 09, 2022

Mūsdienās tiek izmantoti daudzi iesmidzināšanas veidņu un instrumentu veidi, piemēram, divu plākšņu, trīs plākšņu un kaudzes veidnes. Divu un trīs plākšņu veidnes biežāk izmanto smagām sienām un izstrādājumiem bez iepakojuma. Divu un trīs plākšņu veidnēm tiek izmantotas gan aukstās, gan karstās sistēmas. Visās kaudzes veidnēs izmanto karstu kolektoru, lai nogādātu kausējumu uz dobumiem. Katrai veidnes sastāvdaļai jābūt mehāniski apstrādātai un pabeigtai precīziem izmēriem ar ļoti stingrām pielaidēm, un tai jābūt termiski apstrādātai, lai tā varētu izturēt ļoti augstu iesmidzināšanas un skavas spiedienu. Iesmidzināšanas veidnes ir visdārgākās plastmasas apstrādē izmantotās veidnes ar ļoti ilgu izpildes laiku, kas nepieciešams to projektēšanai un izgatavošanai. Katra iesmidzināšanas veidne ir jāpārbauda un jāatkļūdo, lai pārbaudītu izmešanas sistēmu, dzesēšanas un/vai apkures sistēmu un darbības komponentus, pirms to nodod ražošanā.


Divu plākšņu iesmidzināšanas veidnei ir tikai viena atdalīšanas līnija. Ja izmanto sliedi, tas ir savienots ar formēto izstrādājumu, un pēc daļas izgrūšanas ir nepieciešama manuāla noņemšana un atdalīšana. Šāda veida iesmidzināšanas veidņu izgatavošana ir vislētākā, un to parasti izmanto detaļām ar salīdzinoši vienkāršu ģeometriju.


Iesmidzināšanas veidņu veidi


Trīs plākšņu iesmidzināšanas veidnei ir divas atdalīšanas līnijas, viena sliežu sistēmai un otra veidnei. Kad iesmidzināšanas veidne atveras, sliede tiek automātiski atdalīta no izstrādājuma, lai to varētu apstrādāt atsevišķi. Tas novērš vajadzību pēc manuālas atdalīšanas un noņemšanas, un strūklas un sliedes sistēmu var ievadīt tieši otrreizējās pārstrādes sistēmā. Šāda veida veidne ir dārgāka nekā divu plākšņu veidne.


Injekcijas veidņu veidi


Starp iesmidzināšanas veidni var būt divi, trīs vai četri līmeņi. Kārtas veidnes priekšrocība ir tāda, ka tā parasti var ražot lielāku produktu skaitu salīdzinājumā ar divu vai trīs plākšņu veidni, izmantojot vienu un to pašu mašīnas spailes tonnāžu. Trūkums ir tāds, ka, lai pielāgotos veidnes augstumam, ir nepieciešama formēšanas prese ar daudz lielāku dienasgaismas atveri. Šāda veida iesmidzināšanas veidnes ir daudz dārgākas, un to izgatavošana prasa ilgāku laiku. Trīs līmeņu kaudzes veidnes ir ļoti jaunas, un četru līmeņu kaudzes veidnes pastāv mazāk nekā piecus gadus. Piena konteineru un vāku rūpniecībā parasti tiek izmantotas kaudzes veidnes. Četri līmeņi ir izplatīti vākiem, un divu līmeņu ir izplatīti konteineriem.


Iesmidzināšanas veidņu veidi